Infolinia (pn - pt 08-20, sob 09-14) +48 881 328 328
Zaloguj się
PL
wypozyczalnia mobicars

Blog

Szukaj wpisu

Typy samochodów hybrydowych

Mikrohybryda

 

Mikrohybrydom (ang. micro hybrid) do rasowych aut z napędem hybrydowym daleko. Nazywamy nimi auta wyposażone w popularny system start-stop. Od aut o konwencjonalnym napędzie spalinowym różnią się nieco innymi rozrusznikiem i alternatorem, a także akumulatorem o innych parametrach, lepiej znoszącym częste rozruchy.

 

Hybryda niepełna

 

Niepełne hybrydy (ang. mild hybrid) są wyposażone w silnik elektryczny, jednak pełni on rolę zaledwie pomocnika jednostki spalinowej. Może wspierać ją w czasie ruszania lub zapewniać dodatkową dawkę mocy podczas gwałtownego przyśpieszania. Samochody tego typu nie są jednak w stanie poruszać się z wykorzystaniem samego napędu elektrycznego.

 

Pełna hybryda

 

Pojazdy z pełnym napędem hybrydowym (ang. full hybrid) może w danym momencie napędzać silnik spalinowy lub elektryczny. Oznacza to, że kierowca ma możliwość wyboru trybu jazdy, w którym auto napędza jedynie prąd.

 

Hybryda Plug-in

 

Hybrydom typu plug-in jest bliżej do samochodów czysto elektrycznych. Tak jak w ich przypadku, tutaj akumulatory również mogą być ładowane z zewnętrznych ładowarek. Poza tym praktycznie nie różnią się od aut z pełnym napędem hybrydowym.

Zdecydowana większość samochodów w ofercie MobiCars jest wyposażonych w system Start-Stop. Do Waszej dyspozycji są również w pełni hybrydowe Toyoty Auris. Szerokiej drogi!

Komentarze
  Dodaj komentarz

  Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora. Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  * - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Musisz potwierdzić że nie jesteś robotem

  Błąd podczas zapisu komentarza

  Dziękujemy za przesłanie komentarza

  Wróć do strony głównej poradnika