Infolinia (pn - pt 08-20, sob 09-14) +48 881 328 328
Zaloguj się
PL
wypozyczalnia mobicars

Blog

Szukaj wpisu

Wynajem samochodu na wyjazd służbowy

Szkolenia, staże, konferencje, warsztaty, seminaria, briefingi, targi itp. To wydarzenia niosące w sobie dużą wartość dla firmy. W ten sposób przedsiębiorcy poszerzają zakres wiedzy swoich pracowników, którzy tym samym zdobywają nowe umiejętności i kwalifikacje. Dlaczego wypożyczenie samochodu na wyjazd służbowy jest dobrą alternatywą dla podróży samochodem prywatnym?

Podróż autem prywatnym, przynajmniej wówczas, kiedy jest ono wpisane na poczet danej działalności gospodarczej, może zdać egzamin. Oczywiście pod warunkiem, że pojazd się do tego nadaje, jest w dobrym stanie technicznym i może pomieścić liczbę pracowników udających się na wyjazd.


Jeżeli jest inaczej, alternatywą, jest wypożyczenie samochodu. Potwierdzeniem tego jest fakt, że zalety najmu dostrzegają również sami przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej sięgają po samochody z wypożyczalni. Co ciekawe, nie tylko na płaszczyźnie krótkoterminowego wypożyczenia na dzień lub dwa, ale również na rok czy dłużej. Wówczas to alternatywa dla klasycznych form finansowania zakupu samochodu, np. przez leasing, kredyt samochodowy, za gotówkę czy na abonament.

Oczywiście każda z wypożyczalni, np. MobiCars, za usługę wynajmu samochodu wystawia klientowi fakturę VAT. To potwierdzenie wydatku poniesionego na wypożyczenie samochodu na wyjazd służbowy.

Jaki samochód wypożyczyć na wyjazd firmowy?

Niezależnie od wyboru, klient wypożyczający samochód może liczyć na pojazd stosunkowo młody i w dobrym stanie technicznym. Jednocześnie może to być samochód klasy premium, który podkreśli prestiż firmy i wpłynie pozytywnie na jej wizerunek w oczach kontrahentów. Oczywiście nie ma konieczności, aby na wyjazd na szkolenie czy warsztaty dla pracowników wybierać auta premium, bo wówczas lepszym wyborem będzie samochód ekonomiczny, np. segmentu A czy B. Z kolei dla większych grup optymalne będą busy. Jednak już sam przedsiębiorca lub wysoko postawiony pracownik, np. na spotkanie biznesowe, powinien pojechać czymś bardziej reprezentatywnym.

Szeroka oferta wypożyczalni, np. MobiCars, pozwala dobrać pojazd dostosowany do potrzeb pracowników i możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Raz może to być auto mniej komfortowe, ale ekonomiczne, innym natomiast samochód bardziej paliwożerny, ale niezwykle prestiżowy. Ważne, aby każdy z wypożyczanych samochodów niezależnie od rodzaju miał pełny pakiet ubezpieczeń, tj.: polisę OC, AC czy NNW.

Wynajem auta na wyjazd służbowy – o czym pamiętać

 

Jeżeli to wyjazd kilkusetkilometrowy w aucie przyda się też przynajmniej podstawowe wyposażenie. Większość wypożyczalni oferuje wynajem samochodów młodych, maksymalnie 3-letnich. Dlatego na ich wyposażeniu są sprawnie działające układy klimatyzacji, dobrze rozbudowane systemy audio, elektrycznie sterowane szyby oraz wiele systemów wspomagających jazdę i bezpieczeństwo. Za inne dodatki, jeżeli nie ma ich na wyposażeniu auta, trzeba zapłacić lub zdobyć je we własnym zakresie, np. fotelik dla dziecka czy nawigację GPS. Zastrzeżeń na pewno nie będzie do ich stanu technicznego. Po każdym zwrocie od klienta samochody poddawane są bowiem szczegółowym kontrolom.

Czy warto wypożyczyć samochód a wyjazd służbowy? Z pewnością to o wiele lepsze i wygodniejsze niż poruszanie się komunikacją miejską, ale i efektywniejsze finansowo od podróży prywatnym samochodem. Wszystkie wydatki związane z podróżą przedsiębiorca ujmie bowiem w kosztach firmy.

 

 

Komentarze
  Dodaj komentarz

  Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora. Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  * - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Musisz potwierdzić że nie jesteś robotem

  Błąd podczas zapisu komentarza

  Dziękujemy za przesłanie komentarza

  Wróć do strony głównej poradnika