Infolinia (pn - pt 08-20, sob 09-14) +48 881 328 328
Zaloguj się
PL
wypozyczalnia mobicars

Blog

Szukaj wpisu

Wynajem samochodu na weekend w Warszawie

Warszawa ma na tyle wiele do zaoferowania turystom, że na zwiedzanie największych atrakcji jeden dzień to zdecydowanie za mało. Optymalny będzie weekend, choć pod warunkiem, że turyści dobrze wszystko zaplanują, a przy tym po mieście będą poruszać się własnym środkiem transportu. Wówczas dobrą opcją jest wynajem auta. Gdzie je wypożyczyć i ile kosztuje wynajem samochodu w Warszawie?Po Warszawie, która jest największym miastem w Polsce, poruszać się po niej można Uberem, taksówkami czy komunikacją miejską. Najlepszym i najbardziej komfortowym środkiem transportu jest jednak samochód, który można wypożyczyć w jednej z lokalnych wypożyczalni, np. MiobiCars. Jak wygląda wynajem samochodu w Warszawie pod kątem formalności, czasu oczekiwania na auto i ceny?

 

Wynajem samochodu w Warszawie – czy warto?

Podróż do Warszawy nie musi odbywać się własnym samochodem. Nie ma takiej potrzeby, gdyż w stolicy działają wypożyczalnie oferujące wynajem w różnych wariantach, np.

 • na miesiąc
 • na dni
 • na godziny

Wszystkie samochody są nowe, w pełni sprawne i mają pakiet ubezpieczeń. Dodatkowo klienci mogą wypożyczyć różne akcesoria, które wpłyną na komfort poruszania się po stolicy, np. nawigację, aczkolwiek nie jest to żaden wymóg. Jednocześnie klient otrzymuje auto zastępcze, jeżeli wypożyczony samochód ulegnie awarii lub kolizji. To gwarancja, że cały weekend przebiegnie według wcześniejszego planu.Ile kosztuje samochód na weekend w Warszawie?

 

Turyści poruszający się po Warszawie z reguły nie są wymagający, ale przy wypożyczeniu samochodu zwracają uwagę na ekonomię. Niemniej jednak wypożyczyć można nie tylko auta zaliczane do segmentu A czy B, ale również samochody premium, a nawet busy. Dla najbardziej oszczędnych polecane są ekonomiczne kompakty. Na przykład w MobiCars za trzy dni wynajmu Skody Citigo czy Toyoty Aygo zapłacić trzeba niewiele, bo 250 zł. Niezbyt wiele, jeżeli wziąć pod uwagę nowy i w pełni sprawny samochód, który odebrać lub zostawić można w dziewięciu punktach ulokowanych na mapie całej Warszawy. Oczywiście wszystkie wynajmowane samochody mają ubezpieczenie AC i OC, a przy tym wynajem jest pozbawiony kaucji, limitu kilometrów i opłaty przygotowawczej.

Wynajem samochodu na weekend w Warszawie jest więc opcją wartą bliższej uwagi pod kątem komfortowego i taniego poruszania się po stolicy. Komfort jazdy własnym samochodem jest nieporównywalnie wyższy od poruszania się komunikacją miejską, a wynajem znacznie tańszy niż korzystanie z taksówek, a nawet Ubera. Przy stosunkowo niewielkim budżecie turysta może więc sobie zapewnić atrakcyjny środek transportu, którym szybko i w komfortowych warunkach dotrze w każdy punkt na mapie stolicy.

 

 

Komentarze
  Dodaj komentarz

  Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora. Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  * - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Musisz potwierdzić że nie jesteś robotem

  Błąd podczas zapisu komentarza

  Dziękujemy za przesłanie komentarza

  Wróć do strony głównej poradnika