Infolinia (pn - pt 08-20, sob 09-14) +48 881 328 328
Zaloguj się
PL
wypozyczalnia mobicars

Blog

Szukaj wpisu

Jak wypożyczyć samochód tanio i szybko – 10 porad

Na samochód z wypożyczalni decyduje się coraz więcej osób. Reakcją na ten popyt jest szybko rosnąca liczba wypożyczalni. Wśród nich znajdziemy podmioty oferujące usługę wynajmu auta w kilku, a nawet kilkunastu miastach Polsce, np. MobiCars.


Wynajęcie samochodu jest dziś usługą znacznie tańszą niż przed kilkoma laty. Coraz większa konkurencja ma wpływ na niższą cenę usługi, choć nadal są pewne czynniki pozwalające zaoszczędzić na wynajmie. Jak wypożyczyć samochód z wypożyczalni, aby zaoszczędzić, a jednocześnie cieszyć się najmem najwyższej jakości?

1. Dłużej znaczy taniej

Jeżeli porównać stawkę dzienną dla wynajmu identycznego auta na okres tygodnia i miesiąca, znacznie atrakcyjniejszy będzie najem na 30 dni. Oczywiście warto wcześniej rozważyć, czy samochód z wypożyczalni będzie niezbędny przez dany okres. Zasada "im dłuższy okres najmu, tym niższa dzienna stawka za wypożyczenie auta" obowiązuje jednak w każdej wypożyczalni bez wyjątku.

2. Nie wypożyczaj dwóch małych, ale jeden większy samochód

Zdarza się, że z wypożyczalni korzystają firmy lub turyści potrzebujący środka transportu dla grupy osób. Wynajem dwóch aut osobowych nie ma większego sensu. Opłaca się wypożyczyć jedno większe auto, np. busa, co będzie nie tylko bardziej opłacalne, ale także bardziej komfortowe.

3. Porównaj oferty wypożyczalni

Jak wypożyczyć samochód taniej? Przede wszystkim niezbędne jest porównanie ofert wypożyczalni. Do przejrzenia cen wystarczy komputer. Porównując oferty wziąć trzeba pod uwagę kaucję, limit kilometrów, dzienną stawkę, opłaty dodatkowe itp.

4. Zarezerwuj samochód wcześniej

Oszczędzić na wynajmie można również przez wcześniejszą rezerwację. Jest to warte zachodu, jeżeli kierowca ma pewność, że będzie potrzebował auta z wypożyczalni w konkretnym terminie. Wprawdzie wiąże się to z zapłatą zaliczki, która w przypadku rezygnacji z usługi przechodzi na konto wypożyczalni, ale podmioty wynajmujące samochody oferują wówczas upusty cenowe.

5. Sprawdź promocje wypożyczalni samochodów

Wypożyczalnia samochodów ma swoje sposoby na to, aby przyciągnąć klientów. Często obowiązują w nich okazjonalne lub nawet cykliczne promocje. Przykładem jest wypożyczalnia samochodów MobiCars w Warszawie i kilku innych miastach. Za wynajem nowej Skody Citigo na 3 miesiące klient płaci tylko 3000 zł netto, podczas kiedy przy klasycznym miesięcznym najmie to koszt 1470 zł brutto za miesiąc. W ciągu trzech miesięcy to ponad 1000 zł oszczędności.

 

6. Dobierz samochód do swoich potrzeb

Jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić? Wystarczy wynająć auto, które spełni potrzeby użytkownika. Jedni potrzebują auta, aby dojeżdżać nim do szkoły czy pracy. Wówczas dobrym wyborem będzie ekonomiczny samochód segmentu A. Przedsiębiorcy poszukują czegoś komfortowego i budzącego prestiż, a w takiej sytuacji rozglądają się za samochodami premium. Z kolei przestronny bus będzie idealny na firmowy wyjazd integracyjny czy podróż na wakacje. Jak widać, każda z grup ma inne potrzeby oraz wymagania, a więc stawia na auto dla siebie optymalne.

7. Sprawdź lokalizację wypożyczalni

Chcąc zaoszczędzić na wynajmie samochodu, warto skorzystać z wypożyczalni aut, które zlokalizowane są na obrzeżach miasta, a nie w ścisłym centrum, na lotniskach czy dworcach, gdzie usługi są droższe. Sama lokalizacja, z punktu widzenia komfortu, nie ma natomiast większego znaczenia, ponieważ wiele wypożyczalni i tak daje możliwość dostarczenia auta w dowolne miejsce na mapie miasta.

8. Zwróć czysty i zatankowany samochód

Wypożyczyliście samochód i przygotowujecie się do jego oddania? Pamiętajcie, aby zdać go w takim stanie, w jakim był on wypożyczany. Nie tyle mowa tu o uszkodzeniach, ile o czystości samochodu i pełnym baku. Samochód zwracany do wypożyczalni musi być czysty i zatankowany do pełna. W innym wypadku wypożyczalnia doliczy opłaty ryczałtowe.


9. Korzystaj z karty stałego klienta

Osoby często korzystające z usług wypożyczalni, zarówno klienci prywatni, jak i firmy, mogą liczyć na karty stałego klienta. Otrzymują je klienci, którzy spełnią warunki zapisane w regulaminie, np. osiągną pewną ilość bezszkodowych wynajmów. Z kartą klient może otrzymać kilku- lub kilkunastoprocentową zniżkę.

10. Wypożyczaj bez dodatkowego wyposażenia

Wypożyczalnie dają możliwość wynajmu auta z dodatkowymi akcesoriami. Należą do nich nawigacja GPS, bagażnik na rowery czy foteliki samochodowe. Wszystkie akcesoria są jednak odpłatne. Jeżeli to możliwe, a są one niezbędne, lepiej załatwić je we własnym zakresie.

 

 

Komentarze
  Dodaj komentarz

  Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora. Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  * - pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Musisz potwierdzić że nie jesteś robotem

  Błąd podczas zapisu komentarza

  Dziękujemy za przesłanie komentarza

  Wróć do strony głównej poradnika